Biuro rachunkowe Warszawa

2018-06-22 14:13:34

Jak wybrać odpowiednie biuro rachunkowe w Warszawie? Odpowiadamy

W warszawie mamy obecnie zarejestrowanych około 1000 biur rachunkowych! Połowa z nich to biura zatrudniające do 2 pracowników, co pokazuje ogólny trend, wielkość oraz różnorodność rynku. Z tego względu wybranie odpowiedniego księgowego czy biura rachunkowego w Warszawie może być bardzo trudne. Jak wybrać odpowiednie biuro spośród 1000 podmiotów? Jak dokonać właściwego wyboru, którego nie będziemy żałować. Musimy wiedzieć o kilku podstawowych kryteriach biur rachunkowych. Główne kryteria jakimi powinniśmy się kierować to: opinie, cena, miejsce oraz usługi dodane.

biuro rachunkowe warszawa

Opinie o biurze rachunkowym w Warszawie

Dla większości doświadczonych przedsiębiorców opinie o danym biurze rachunkowym mają kluczowe znaczenie. Jeżeli biuro rachunkowe w Warszawie ma pozytywne opinie, to przedsiębiorca umawia się na spotkanie. Po takim spotkaniu ocenia potencjalne biuro lub księgowego i dokonuje wyboru. Okazuje się, że najistotniejszym czynnikiem decyzyjnym jest spotkanie. Jednak by do niego doszło opinia biura powinna być nieposzlakowana. Okazuje się, że brak opinii jest tak samo złą wskazówką jak złe opinie. Brak opinii może sugerować o krótkim stażu, niewielkim wolumenie klientów lub zmianie nazwy biura celem pozbycia się negatywnych opinii z przeszłości.

Przed dokonaniem wyboru danego biura rachunkowego w Warszawie powinniśmy skrupulatnie przyjrzeć się opiniom danego biura rachunkowego. Trzeba być wyczulonym na pozytywne opinie, które mogą być generowane przez biuro rachunkowe. Zazwyczaj biuro generuje opinie tylko na dużych portalach. Np. na naszym portalu wszystkie opinie są weryfikowane przez zespół co za tym idzie są dużo bardziej wiarygodne niż inne dostępne obecnie w sieci.

Jakie są ceny usług biur rachunkowych w Warszawie?

Dla płatnika VAT od 1 do 9 dokumentów księgowych średnia cena usług wynosi średnio między 250 – 300zł miesięcznie. Dlatego musimy mieć świadomość, że cena w Warszawie poniżej 200zł dla 9 dokumentów miesięcznie powinna budzić nasze zastrzeżenia. Dość popularną praktyką wśród biur rachunkowych w Warszawie jest zniżka na pierwszy rok lub pół roku działalności, co musimy mieć na uwadze. Warto przyjrzeć się cenie, która będzie obowiązywała po okresie promocyjnym. To ją powinniśmy przyrównywać do uśrednionych wartości w Warszawie. Zaniżona cena może mieć związek z brakiem doświadczenia danego biura, biuro powstało po ustawie deregulacyjnej, co za tym idzie księgowi mogą nie posiadać stosownych certyfikatów lub biuro przedstawia ceny promocyjne zamiast cen właściwych. Warto mieć to na uwadze podczas doboru odpowiedniego biura rachunkowego w Warszawie. Najłatwiej ceny można porównać na naszym portalu po wpisaniu miasta lub dokładnego adresu, którego dotyczyłaby usługa.

W jakiej dzielnicy Warszawy wybrać biuro rachunkowe?

Największa trudność polega na tym, ze trudno krzyżować cenę, miejsce oraz opinie o biurze w tym samym czasie. W wielu przypadkach biskość biura rachunkowego będzie dla nas zaletą. Jednakże rozumiemy również potrzebę posiadania biura rachunkowego po dokładnie przeciwnej stronie kraju w celu zyskania większej ilości czasu podczas kontroli Urzędu Skarbowego. Jednakże skupmy się na biurze rachunkowym z Warszawy. Platforma sprawdzonyksiegowy.pl pozwala na filtrowanie biur rachunkowych w oparciu o lokalizację biura firmy. Czyli podajemy lokalizację z dokładnością do numeru budynku i weryfikujemy biura rachunkowe znajdujące się najbliżej. Jest to innowacyjne rozwiązanie w przypadku porównywarek usług rachunkowych oraz księgowych.

Jakie usługi dodane mogą oferować biura rachunkowe?

Dochodzimy tutaj do pakietu dodatkowych korzyści, które mogą oferować biura rachunkowe. Jest to ważny wyznacznik ponieważ biura które oferują „więcej” z zakresu obsługi, szczególnie narzędzia IT, to biura które korzystają z najnowszych rozwiązań, cechuje to biura rozwijające się i nadążające za zmieniającymi się warunkami oraz trendami. Takich biur powinniśmy szukać. Biuro rachunkowe Warszawa może oferować między innymi: program do wystawiania faktur, system do rozpoznawania danych w dokumentach na podstawie skanów (OCR) czy system informatyczny pozwalający na wymianę dokumentów online. Wiele z tych narzędzi będziemy potrzebować, dzięki temu, że owe narzędzia udostępni nam biuro nasze koszty prowadzenia działalności będą niższe dlatego tak istotne jest branie ich pod uwagę podczas końcowej kalkulacji.

Podsumowując, wybór biura rachunkowego w Warszawie nie jest sprawą łatwą. Na młodych przedsiębiorców czyha wiele niedopowiedzeń oraz niebezpieczeństw, których powinni się wystrzegać, szczególnie na początku drogi z własną działalnością. To o czym powinniśmy pamiętać podczas wyboru biura rachunkowego w Warszawie to: opinie, cena, miejsce oraz usługi dodane. Życzymy powodzenia w procesie poszukiwania odpowiedniego biura rachunkowego lub księgowej!